هرگز از این کلمات در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!

هرگز از این کلمات در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!Reviewed by علیرضا فرشادفر on Jan 18Rating: 5.0هرگز از این کلمات در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!کلماتی که هیچگاه نباید در رایتینگ task 2 آیلتس مورد استفاده قرار گیرند!با مطالعه این مقاله پنجره ای جدید برروی شما گشوده می شود. نمره رایتینگ شما متحول می شود و خواهید یافت که چرا با مطالعه بسیار در زمینه رایتینگ آیلتس هنوز نمره 6 را در آزمون رایتینگ آیلتس می گیرید!
H - هرگز از این کلمات در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!
علیرضا فرشادفرنویسنده مقاله

در هفته گذشته بسیاری از دوستانم با تماس گرفتند و ابراز پشیمانی می کردند از اینکه چرا در یک تست سنتر خاص آزمون داده اند و به گفته آنها نمره رایتینگ task 2 آیلتس آنها بسیار پایین آمده بود. پاسخ من به آنها این بود که مشکل در تست سنتر خاص نیست مشکل از آپدیت جدید سیستم نمره دهی آزمون رایتینگ task 2 آیلتس می باشد که در این مقاله و مقاله های آینده به بسیاری از این موارد اشاره خواهم کرد مواردی که مطمئنا در هیچ کجای دیگر نخواهید یافت. تقدیم به نگاه بزرگوار شما و تمام دوستانم در سرزمین دانش.

هرگز از این کلمات در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!

در ادامه مقاله تعدادی از کلمات هستند که ما با اعتماد به نفس کامل آنها را استفاده می کردیم غافل از اینکه این کلمات به شدت نمره رایتینگ task 2 آیلتس ما را پایین می آورند. در ادامه با بعضی از آنها بیشتر آشنا می شوید.

شاید حفظ کردن تمام لغات آیلتس مورد نیاز رایتینگ task 2 آیلتس کاری بسیار سخت و شاید غیر ممکن باشد. زیرا ما نمی دانیم دقیقا که در آزمون writing آیلتس تسک دو با چه موضوعاتی روبرو می شویم. اما بسیاری از لغات آیلتس هستند که در تمام موضوعات رایتینگ آیلتس تکرار می شوند و ما می توانیم این لغات را بهینه سازی کنیم کاری که در این مقاله قصد انجام آن را داریم.

هرگز از کلمات بسیار ساده در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!

برای موفقیت در رایتینگ task 2 آیلتس باید به یک نکته اساسی توجه فرمایید. در رایتینگ خود به شدت از استفاده از کلمات بسیار ساده و معمولی پرهیز کنید. شاید در اینجا سوء تفاهمی پیش بیاید و عده ای کر کنند که باید تعدادی از لغات بسیار سخت را بدون در نظر گرفتن طرز استفاده و محل صحیح استفاده باید استفاده کنند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  آیلتس سیستماتیک چیست؟

در صورتی که در آزمون رایتینگ آیلتس از کلمات بسیار پیچیده که حتی خود شما معنای آنرا درست نمی دانید استفاده کنید باعث می شود که نوشته شما به شدت غیر طبیعی و fake به نظر برسد و فرد تصحیح کننده متوجه این منظور شود و قطعا نمره بالایی را کسب نخواهید کرد.

در عوض به شما توصیه می کنم که از کلمات ساده و بسیار کلی در رایتینگ task 2 آیلتس پرهیز کنید. این مورد مانند حرکت برروی لبه تیغ می باشد از یک سو باید احتیاط کرد که نوشته ما حالت مصنوعی پیدا نکند و از سوی دیگر با لغات کاربردی آیلتس و اصطلاحات و Phrasal Verbs های مناسب سطح رایتینگ خودمان را ارتقاء بخشیم. در ادامه به مثال هایی برای انجام این مهم اشاره می کنم.

در رایتینگ task 2 آیلتس از کلی گویی بپرهیزید و به شکل اختصاصی بنویسید

یکی دیگر از اشتباهات رایج دانشجویان در رایتینگ تسک دو آیلتس نوشتن به شکل کلی و General می باشد. برای کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس باید به شکل اختصاصی و Specific بنویسید. برای روشن تر شدن موضوع به مثال زیر توجه فرمایید.

به عنوان مثال از کلمه Some در رایتینگ تسک دوی خود کمتر استفاده نمایید .به عنوان مثال به جای نوشتن 

.ُSome Nutrition habits make us healthier

بعضی از رژیم های غذایی ما را سالم تر می کند.

همانطور که ملاحظه می کنید .یک رایتینگ task 2 آیلتس حرفه ای و نمره 8 به بالا هیچ سوال بی جوابی را در ذهن خواننده باقی نمی گذارد. برای کسب نمره 8 در رایتینگ آیلتس باید کوتاه اما موثر (Short but Effective) بنویسید. بعضی از دانشجویان کوتاه نوشتن را با ناقص نوشتن اشتباه می گیرند. به عنوان مثال در جمله فوق می توانیم بدین صورت بنویسیم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  چگونه یک میلیارد لغت برای آیلتس حفظ کنیم؟

.low fat nutrition plan makes us more healthier

رژیم های کالری کم و کمتر چاق کننده ما را سلامت تر می کند.

همانطور که مشاهد فرمودید با استفاده از جمله دوم اختصاصی تر نوشتیم و خواننده کاملا می داند که منظور ما کدام نوع رژیم غذایی می باشد. همانطور که مشاهده کردید تعداد کلمات ما بیشتر از حالت اول نشد بلکه با نوعی هوشمندی در شیوه نگارش توانستیم کوتاه تر و موثر تر بنویسیم و مطمئنا نمره بالاتری را در راتینگ آیلتس کسب خواهیم کرد.

از عبارت ُSome People در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده ننمایید!

همانطور که قبلا ذکر شد باید از کلی گویی در رایتینگ آیلتس پرهیز کنیم و خیلی خاص تر و اختصاصی تر بنویسیم. در همین راستا از عبارت Some people که بسیاری از دانشجویان در رایتینگ خود استفاده می نمایند پرهیز نمایید. دقیقا معلوم نیست که منظور شما از Some people چه کسانی هستند. شما باید خاص تر به Some People اشاره کنید آیا منظور شما  دانشجویان است یا شهروندان یا بعضی جوانان ؟! 

به عنوان مثال می توانید به جای Some People بنویسید: individuals, citizens, youth, mature adults, employers

از کلمه good در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید !

مطابق با چیزی که قبلا گفته شد برای موفقیت در آزمون رایتینگ آیلتس باید از کلمات ساده و ابتدایی به شدت پرهیز کنید. یکی از مثال های کلمات ساده و ابتدایی استفاده از کلمه good در رایتینگ می باشد، good student,good people,good childeren,...

به جای استفاده از کلمه good در رایتینگ می توانیم از کلمات مترادف با پیچیدگی بالاتری استفاده نماییم به عنوان مثال Stunning, stellar  که معنی آنها همان خوب و یا good است. اکنون امیدوارم متوجه شده باشید که چرا ما با تمام تلاش هایمان در رایتینگ آیلتس نمره 6 را می گیریم؟!

از کلمه bad کمتر در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نمایید!

همانطور که قبلا گفته شد استفاده از کلمه bad در رایتینگ تسک دو آیلتس بسیار ابتدایی می باشد می توانیم به جای استفاده از این کلمه از کلمات بهتر و مناسب تری استفاده کنیم. بعضی از کلمات مترادف bad که بیشتر آکادمیک هستند عبارتند از :Loathsome, horrific

به جای کلمه a lot در رایتینگ task 2 آیلتس از چه واژه ای استفاده کنیم؟

برای اینکه نمرات بهتری در رایتینگ تسک دو آیلتس کسب کنیم باید از کلمات ساده،کلی و تکراری پرهیز کنیم. یکی از کلماتی که بدون در نظر گرفتن موضوع رایتینگ ما در تمام رایتینگ ها می توانیم از آن استفاده کنیم a lot می باشد. اولین نکته راجع به این کلمه همانطور که پیشتر در مقاله کلمات گراه کننده در آزمون آیلتس بررسی کردیم، این کلمه را باید به این شکل نوشت a lot(با یک فاصله بین a و lot) و ما در انگلیسی کلمه alot نداریم

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  اسپیکینگ آیلتس پارت دو | استفاده از استراتژی PPF برای کسب اسپیکینگ ۸ و بالاتر

دومین نکته این است که به جای استفاده از کلمه a lot که بسیار معمولی و ساده و ابتدایی است می توانیم از کلمات مترادف آن استفاده نماییم مانند :A great deal, a plethora, a shocking quantity

در نظر داشته باشید که تمام کلمات مترادف آکادمیکی را که در این مقاله استفاده کردیم می توانید در آزمون اسپیکینگ آیلتس بخش سوم استفاده نمایید و تمام این فاکتور ها در جمع می تواند باعث ارتقا شدید نمره ما در بخش رایتینگ تسک دو و اسپیکینگ آیلتس شود.

اکنون شاید تا اندازه ای متوجه شده باشید که برای کسب نمره 7 و بالاتر در آزمون رایتینگ آیلتس باید چقدر موشکافانه به شیوه نمره دهی آزمون آیلتس توجه کنیم. نکته ای که من همیشه به دانشجویانم گوشزد می کنم این است که امتحان رایتینگ آیلتس فقط نوشتن نیست.

با حمایت های شما بزرگواران مجموعه مقالاتی در همین راستا آماده کرده ایم که به زودی برروی سایت سرزمین دانش جهت استفاده شما عزیزان قرار می گیرد. لطفا تا آنجا که امکان دارد این مقاله را در فضاهای اجتماعی به اشتراک بگزارید تا تمام دانشجویان ایران زمین بتوانند از این نکات بهره لازم را ببرند. به امید روزی که سایت رسمی آیلتس نانم ایرانیان را در سرتیتر خود به عنوان برترین Test Taker ها قرار دهد. به امید آن روز و تمام روزهای پر افتخار برای شما دوستان عزیزم.


لطفا امتیاز دهید

علیرضا فرشادفر

مدیر سایت سرزمین دانش، مدرس آزمون آیلتس با بیش از 10 سال سابقه تدریس، MBA از دانشگاه منچستر، بنیانگزار آیلتس سیستماتیک در ایران

کسب نمره 7 در آزمون رایتینگ در کمترین زمان ممکن

سه کتاب معجزه گر رایتینگ آیلتس

در صورتیکه قصد گرفتن آیلتس 7 و بالاتر را دارید و فرصت زیادی تا آزمون شما  باقی نمانده است، قالب های آماده ای برای رایتینگ شما تهیه شده است که نمره رایتینگ شما را متحول خواهد کرد
دریافت آموزش های رایگان  متفاوت آزمون آیلتس به همراه هدایای آموزشی باورنکردنی آزمون آیلتس
به جمع 3759 نفره اعضا سرزمین دانش بپیوندید