۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹Reviewed by علیرضا فرشادفر on Nov 22Rating: 5.09 لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس 99 لغت کاربردی آیلتس که قول می دهم تا الان نشنیده باشید. بسیاری از شاگردانم از من می پرسند، فرق آیلتس 6 و آیلتس 9 در چیست؟! یکی از تفاوت های آیلتس 6 و آیلتس 9، دانستن کلماتی مثل این 9 کلمه می باشد که نشان دهنده گستردگی دامنه لغات شما در آزمون آیلتس می باشد. مطالعه این مقاله را به کسانی که قصد گرفتن آیلتس 9 دارند را توصیه می کنم.
alireza farshadfar - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹
علیرضا فرشادفرنویسنده مقاله

از آنجایی که بسیاری از دوستان عزیزم دغدغه کسب نمرات 7 و بالاتر را در آزمون آیلتس دارند و  من مرتبا با این سوال از طرف شاگردانم مواجه می شوم که آیا کسب نمره  8 در آزمون آیلتس امری محال است؟! چه اقدامی باید انجام دهیم تا مثلا نمره 9 را در آیلتس کسب کنیم ؟ در پاسخ به این دوستان می گویم: یکی از تفاوت های اصلی برای کسی که نمره 6 را در آزمون آیلتس کسب می کند و کسی که نمره 9 دریافت می کند ، استفاده حرفه ای تر و آکادمیک تر از لغت  های کاربردی آیلتس می باشد. لغاتی که وجه تمایز نمره 6 و نمره 9 می باشد .در ادامه 9 کلمه فوق العاده کاربردی و آکادمیک را که احتمالا تا کنون ندیده باشید و یا اگر دیده باشید، این روش استفاده نوین از کلمات را شاید تجربه نکرده باشید، مورد ارزیابی قرار می دهیم. امیدوارم این مقاله مورد رضایت خاطر شما دوستان عزیزم واقع شود.

9 لغت کاربردی آیلتس برای کسب نمره 9

9 لغت کاربردی آیلتس برای کسب نمره 9،لغاتی کاربردی هستند که توسط تیم تولید محتوای سایت سرزمین دانش انتخاب و به شکل کاربردی در این مقاله مورد استفاده قرار می گیرند.

پیشنهاد ما به شما یادگیری عملی این کلمات می باشد به طوری که سعی کنید این کلمات را در جمله و در قالب مثال های فراوان یاد بگیرید و بعد از یادگیری ، مهمترین بخش فراگیری کلمات جدید استفاده پی در پی آنها در جملات می باشد، به طوری که این کلمات ملکه ذهن شما شود، با این متد به شما قول می دهم که تا 10 سال آینده این کلمات را به خاطر بسپارید.

این 9 لغت کاربردی آیلتس کلماتی هستند که می توانید در آزمون اسپیکینگ آیلتس و در آزمون رایتینگ آیلتس آنها را مورد استفاده قرار دهید. شیوه عملی استفاده از این کلمات چه در آزمون رایتینگ آیلتس و چه در آزمون اسپیکینگ آیلتس در این مقاله مورد موشکافی قرار گرفته اند. در ادامه به معرفی این 9 لغت کاربردی آیلتس می پردازیم با فراگیری آنها می توانید حتی در آزمون آیلتس نمره 9 را کسب کنید.

1

اولین لغت کاربردی آیلتس :          Precursor

اولین لغت کاربردی آیلتس کلمه Precursor می باشد،این کلمه یک اسم می باشد و به معنای چیزی است که قبل از به وجود داشتن چیز دیگر وجود داشته است و یا اتفاق یا رویدادی که منجر به انجام چیز دیگری می شود.

لغت کاربردی آیلتس

در  آزمون اسپیکینگ آیلتس ،بخش اول آزمون، این مساله امری کاملا بدیهی است که فرد مصاحبه کننده از شما راجع به تحصیلات شما یا وضعیت اشتغال شما سوالی  بپرسد. به مثال زیر خوب توجه فرمایید. 

My interest in geography was the Precursor to my studies in cartography

این جمله به این معنی است که علاقه من به جغرافیا منجر به این شد که رشته نقشه کشی را انتخاب کنم یا می توانیم این جمله را این چنین ترجمه کنیم : علاقه من به جغرافیا قبل از اینکه به نقشه کشی علاقه مند شوم، وجود داشته است.

در بطن کلمه Precursor یک نوع پیشرفت منطقی از یک چیز به چیز دیگر وجود دارد در این مثال در ابتدا علاقه به جغرافیا وجود داشته و این علاقه با مرور زمان به انتخاب رشته نقشه کشی، منجر می شود، یعنی پیشرفت از جغرافیا به نقشه کشی.

دقت نمایید ما در این مثال قبل از کلمه Precursor از The استفاده کردیم شما هم این مساله را فراموش نکنید . رعایت این نکته برای نگارش رایتینگ شما ضروری است.


لغت کاربردی آیلتس

در آزمون رایتینگ نیز می توانیم از این کلمه استفاده نماییم،به عنوال مثال در سال گذشته موضوعی برای رایتینگ تسک دو مطرح شده بود تحت این عنوان :آیا برای استخدام در یک موقعیت شغلی ،تحصیلات مهمتر است یا داشتن تجربه کاری؟ می توانیم از این کلمه در پاسخ به این سوال به شکل زیر استفاده نماییم.

 Thus, this example makes it clear that a university education acts as a precursor to career growth

معنی این جمله این است که تحصیلات منجر میشود به رشد رزومه کاری یا به عبارت دیگر ابتدا تحصیلات مهم است و این تحصیلات منجر به رشد سوابق و رزومه کاری میشود.

همانطور که قبلا متذکر شدیم یک نوع پیشرفت منطقی در این قضیه دیده می شود. تحصیلات --->رشد رزومه کاری. در اینجا با طرز استفاده  لغت کاربردی آیلتس Precursor آشنا شدید و اکنون به کلمه دوم می پردازیم.

دومین لغت کاربردی آیلتس برای کسب نمره 9 لغت Catalyze می باشد. این لغت یک فعل است و برای چیزی که منجر به انجام کاری دیگر می شود ار آن استفاده می کنیم. در شیمی نیز این لغت زیاد استفاده می شود همان کاتالیز کردن یا کاتالیزور چیزی که انجام یک فرایند را تسریع می کند.

لغت کاربردی آیلتس

در آزمون اسپیکینگ،در بخش اول، ممکن است مصاحبه کننده از شما راجع به سوابق کاری سوال کند. شما در جواب می توانید از عبارت زیر استفاده نمایید.

 The People I meet at business networking evenings in my city often catalyze professional opportunities 

این جمله به این معناست که آشنایی با افرادی که در گردهمایی های تجاری شبانه در شهرمان شرکت می کنند، منجر به یافتن موقعیت های حرفه ای می شوند، یا به عبارتی ،آشنایی با این افراد رسیدن به موقعیت های تجاری را تسریع می کند(کاتالیز می کند)

لغت کاربردی آیلتس

در آزمون رایتینگ ،موضوعی برای تسک دو مطرح شده بود با این مضمون :آیا پوشیدن یونیفرم را برای دانش آموزان مدارس جایز می دانید یا خیر؟ در پاسخ به این موضوع می توانیم از مثال زیر استفاده نماییم .

Firstly,uniforms catalyze better classroom behavior among students

این جمله را می توانیم به عنوان topic sentence در ابتدای پاراگراف استفاده نماییم.

معنی این جمله این است که پوشیدن لباس فرم می تواند منجر به بهبود رفتار دانش آموزان در مدرسه شود و در اصل رفتار خوب را در دانش آموزان تسریع می نماید.

کلمه catalyze می تواند به جای استفاده از کلمه lead to یا cause to استفاده شود. استفاده از این کلمه خیلی آکادمیک و حرفه ای است. اکنون امیدوارم فرق نمره 6 و نمره 9 را فهمیده باشید.در اصل استفاده از کلمات آکادمیک بیشتر ،کلماتی که بار معنایی قوی تری دارند.

3

لغت کاربردی آیلتس شماره 3 :           Linear

سومین لغت کاربردی آیلتس کلمه Linear می باشد. این کلمه به معنی خطی و در امتداد یک خط می باشد.حرکت کردن در یک مسیر خطی و ثابت. موارد استفاده این کلمه در آزمون رایتینگ و اسپیکینگ در زیر نشان داده خواهد شد.

لغت کاربردی آیلتس

در آزمون اسپیکینگ آیلتس ، در بخش اول آزمون ممکن است از شما این سوال پرسیده شود که برنامه زندگی شما برای آینده چیست؟ در جواب می توانید از این کلمه در جمله های زیر استفاده نمایید.

 My plans for the future are fairly linear. I am completing my undergraduate degree now and I intend to follow this with a master's. Education is, therefore,in my foreseeable future

این جمله بدین معنی است که برنامه ریزی من برای آینده، کاملا خطی و یکنواخت است و با برنامه امروز من فرقی ندارد. من امروز در حال تحصیل برای کسب مدرک لیسانس هستم در آینده هم می خواهم درسم را برای فوق لیسانس ادامه دهم. همانطور که می بینید برنامه امروز من درس خواندن هست برنامه آینده من هم درس خواندن هست و تغییر زیادی نسبت به برنامه امروز من نمی کند پس از کلمه Linear استفاده می کنیم.

left writing hand - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

در آزمون رایتینگ آکادمیک در تسک 1، زمانی که باید یک نمودار را توصیف کنید، اگر در دو نقطه زمانی در نمودار تغییرات به شکل خطی و ثابت انجام گیرد ، می توانیم از این کلمه استفاده نماییم. در زیر جمله ای که کلمه کاربردی آیلتس Linear در آن استفاده می شود را مشاهده نمایید.

  The trend depicted between the months of February and June shows linear growth from 20 XYZ to 75 XYZ

در این جمله مطرح شده است که رشد از ماه فوریه تا ژوئن به شکل ثابت و خطی و بدون فراز و نشیب، از عدد 20 به عدد 75 در محور XYZ رسیده است.

مثال دیگری که می توانیم از این کلمه در رایتینگ استفاده نماییم در زیر مطرح شده است. موضوع رایتینگ تسک دو از این قرار بوده است : آیا برای موفقیت در زمینه تجاری باید تحصیلات عالی داشته باشیم یا خیر؟ در پاسخ می توانیم چنین بنویسیم...

The Progression from an educated background to a high level of business success is often linear

این جمله به این معنی است که : رشد و پیشرفت از تحصیلات آکادمیک و موفقیت در زمینه تجارت در امتداد یک خط قرار دارند به عبارت دیگر تحصیلات آکادمیک منجر به موفقیت در زمینه تجارت خواهد شد و برای موفقیت در تجارت باید تحصیلات آکادمیک داشت.

4

چهارمین لغت کاربردی آیلتس :           Correlate/Correlation

این کلمه به معنی وابسته بودن و همبسته بودن با چیزی و کسی می باشد . این کلمه فعل است و اسم آن Correlation است.

لغت کاربردی آیلتس

در آزمون اسپیکینگ آیلتس مخصوصا بخش اول زمانی که می خواهید کارهای خود را با فامیل یا خویشاوندان مقایسه کنید از این کلمه استفاده می شود.

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  کلمات گمراه کننده در آزمون آیلتس

به عنوان مثال زمانی که می خواهیم بگوییم کارهایی که خواهرم انجام می دهد با کارهایی که من انجام می دهم در یک راستا می باشد از عبارت Correlate Positively استفاده می نماییم.

زمانی که دو اقدام در راستای هم نباشد به عنوان مثال زمانی که عرضه یک کالا کم می شود قیمت کالا زیاد می شود در این نوع رابطه که دو رویداد در خلاف جهت هم حرکت می کنند از عبارت Negatively Correlate استفاده می کنیم.

َ   Actually,the career progression of my sister positively correlate with mine. After she left our hometown she also experienced a significant growth in employment opportunities 

این جمله به این معناست که پیشرفت شغلی خواهر من و من به هم وابسته و شبیه همدیگر هست. هر دوی ما بعد از ترک خانه و کاشانه و رفتن به شهر دیگری، در کارمان موفق شدیم.

left writing hand - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

در آزمون رایتینگ ، می توانیم از این کلمه استفاده نماییم. مخصوصا در رایتینگ آکادمیک تسک 1 که باید یک نمودار را توصیف نماییم. به عنوان مثال به جمله زیر توجه فرمایید.

The rise of automobile prices in 2008 is negatively correlate with the automobile sales for the same year

این جمله به این معنی است که میزان  افزایش قیمت اتومبیل در سال 2008 با میزان فروش در همان سال رابطه معکوس دارد. یعنی هر چقدر قیمت فروش اتومبیل زیاد باشد ،به همان مقدار فروش اتومبیل کمتر بوده است. 

5

پنجمین لغت کاربردی آیلتس :            Avenue

این کلمه یک اسم است و بسیاری از شما آنرا به معنای خیابان به یاد می آورید. اما در اینجا ما معنی همیشگی که خیابان است را استفاده نمی کنیم و به معنای مسیر و راه رسیدن استفاده می شود. مردم انگلیسی زبان آنرا به عنوان مسیر اطلاعات نیز استفاده می کنند.

لغت کاربردی آیلتس

در آزمون اسپیکینگ در بخش دو که فرد مصاحبه کننده یک کارت به شما می دهد و روی آن نوشته شده یک فرد تاثیر گذار در زندگیتان را توصیف کنید، می توانیم از این کلمه مطابق زیر استفاده نماییم.

 My father encouraged me to study languages and this has opened up certain avenues for friendship I would not have otherwise had. For example, I have several  Japanese speaking friends

این عبارت به این معنا است که یادگیری زبان های خارجی مسیر هایی را برای یافتن دوستان جدید برای من ایجاد کرد،به طوری که من اکنون دوستان جدید زیادی دارم که ژاپنی صحبت می کنند.

left writing hand - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

برای آزمون رایتینگ می توانیم از کلمه Avenue مانند زیر استفاده کنیم

...,Firstly, studying a foreign language opens avenues for employment.for instance

این عبارت به این معنا است که آموختن زبانهای خارجی مسیر هایی را برای یافتن کار برای من باز کرد.

6

ششمین لغت کاربردی آیلتس :         Afford

ششمین لغت کاربردی آیلتس کلمه Afford می باشد که شاید شما قبلا این کلمه را شنیده باشید به معنی داشتن پول یا توانایی مالی برای تهیه چیزی. ما در اینجا قصد داریم کاربرد جدیدی از این کلمه را مطرح کنیم که شاید برای شما تازگی داشته باشد.

در اینجا ما این کلمه را به معنی فراهم کردن یک موقعیت یا یک انتخاب یا در کل دادن موقعیت به کسی یا چیزی مطرح می کنیم. در ادامه طرز استفاده این کلمه را در آزمون اسپیکینگ و رایتینگ توضیح می دهیم.

لغت کاربردی آیلتس

ممکن است در آزمون اسپیکینگ فرد مصاحبه کننده از شما بپرسد که چرا قصد دارید در خارج از کشور تحصیل کنید؟ یا چرا در خارج از کشور تحصیل کرده اید؟ در پاسخ می توانید از عبارت زیر استفاده نمایید.

.My university grades afforded me the opportunity to study abroad

این جمله به این معنی است که نمرات دانشگاهی من موقعیتی را برای من فراهم کرد تا در خارج از کشور درس بخوانم. منظور نمرات خوب دانشگاهی است.

left writing hand - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

ممکن هست که در آزمون رایتینگ با این موضوع برخورد کرده باشیم که چگونه بشریت در عصر کنونی می تواند بر فقر غلبه کند؟

در پاسخ به این سوال می توانیم از کلمه afford مانند عبارت زیر استفاده کنیم.​

For example, the Chinese economic system has afforded the PRC unprecedented financial growth over the past three decades

یعنی سیستم اقتصادی چین موقعیت رشد اقتصادی را  برای مردمان کشور چین در سه دهه گذشته فراهم کرده است

7

هفتمین لغت کاربردی آیلتس:                  Actionable

هفتمین لغت کاربردی آیتس Actionable می باشد که به عنوان صفت استفاده می شود که به معنی قابل اجرا شدن یا عملی شدن می باشد در ادامه مثال هایی از این کلمه در آزمون رایتینگ و اسپیکینگ مشاهد می کنیم.

لغت کاربردی آیلتس

در آزمون اسپیکینگ وقتی که از شما پرسیده میشود که یک فرد تاثیرگذار را که تاثیر زیادی در زندگی شما داشته است را توصیف کنید می توانید از عبارت زیر استفاده نمایید.

 My university professor gave me several actionable pieces of advice but most noteworthy was his suggestion that I focus my studies on North African history,as I was both interested in it and am of Tunisian ancestry

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  ۱۰ Phrasal Verbs برای موفقیت در اسپیکینگ آیلتس

این عبارت به این معنی است که استاد دانشگاه من نصیحت های عملی زیادی به من کرد اما تاثیرگذارترین پیشنهاد او این بود که من تاریخ شمال آفریقا را مطالعه کنم ،هم از آن جهت که من به شدت به آن موضوع علاقه مند بودم و هم اینکه اجداد من تونسی هستند. 

left writing hand - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

در آزمون رایتینگ ممکن است با این موضوع مواجه شوید که آیا تحصیلات می تواند باعث موفقیت شما در آینده شود؟

,Firstly,the actionable nature of the skills learned at the university is clear.For instance humanities programs like Philosophy,English literature and history push students to exhibits logical progression in their thinking and writing

ترجمه این عبارت به این شکل است که طبیعت عملی بودن دروسی که در دانشگاه یاد گرفتیم کاملا واضح است. به عنوان مثال تاثیر دروس علوم انسانی مانند فلسفه و ادبیات و تاریخ بر رشد قدرت تفکر و قدرت نگارش انسان ها بر هیچ کس پوشیده نیست.

8

هشتمین لغت کاربردی آیلتس :      Embody

هشتمین لغت کاربردی آیلتس کلمه embody می باشد این کلمه به معنی تجسم ،تجسم کردن است در ادامه نمونه هایی از استفاده این کلمه کاربردی را در آزمون اسپیکینگ و رایتینگ مورد بررسی قرار می دهیم.

لغت کاربردی آیلتس

ممکن است در آزمون اسپیکینگ آیلتس با این موضوع مواجه شوید که یکی از اعضای فامیل خود را توصیف کنید مثلا پدرتان را توصیف کنید. در پاسخ می توانیم به این صورت از این کلمه کاربردی استفاده نماییم.

 My father is an embodiment of a traditional military upbringing. He does everything by rutine

معنی این عبارت به این صورت است که پدر من تجسم یک فرد با روحیات نظامی است. او هر کاری را منظم و مطابق برنامه انجام می دهد.

left writing hand - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

در آزمون رایتینگ آیلتس ممکن است بخواهید راجع به تاثیر استفاده از تکنولوژی در کلاس های درس و نقش آن در موفقیت تحصیلی بنویسید برای این منظور می توانید از این کلمه مطابق عبارت زیر استفاده نمایید.

 Firstly, technology in the classroom has deniable links to academic performance the use of  tablets in Korean classrooms embodies this ideas perfectly

​معنی این پاراگراف این است که در ابتدا استفاده از تکنولوژی در کلاس های درس و بالاتر رفتن بهره وری آموزشی رابطه تنگاتنگ غیر قابل انکاری دارند. استفاده از تبلت ها در کلاس های درس در کشور کره تجسم عملی این ایده می باشد. همانطور که متوجه شدید کلمه Embodiment در این پاراگراف به معنی تجسم می باشد.

9
نهمین لغت کاربردی آیلتس :      Fortify

نهمین لغت کاربردی آیلتس کلمه Fortify می باشد که به معنی قوی تر کردن چیز یا کسی می باشد. در ادامه مثال های کاربردی این کلمه در آزمون اسپیکینگ و رایتینگ را مشاهد خواهید کرد.

لغت کاربردی آیلتس

لغت کاربردی آیلتس

جهت استفاده از این کلمه در آزمون اسپیکینگ می توانید از مثال زیر استفاده نمایید.

I am taking courses in the evening after work to fortify my professional skills

این جمله به این معنی است که موقعیت کاری من در حال حاضر قوی می باشد، اما برای قوی تر شدن موقعیت کاری، بعد الظهر ها بعد از کار به کالج می روم و درس می خوانم.

left writing hand - ۹ لغت کاربردی آیلتس برای کسب آیلتس ۹

در آزمون رایتینگ فرض کنید شما می خواهید پاراگراف آخر  که پاراگراف نتیجه گیری هست را بنویسید مطابق زیر این پاراگراف را کامل میکنیم.

 Thus, the fact that successful attempts are being made by other developing countries to replicates china's growth, fortifies the argument that the Chinese economic model is one that accelerates the elimination of  poverty in  undeveloped nations

این حقیقت که تلاش های موفقی در کشورهای در حال توسعه انجام شده که همگی برگرفته از الگو های رشد اقتصادی کشور چین می باشد این حقیقت را پررنگ تر می کند که مدل اقتصادی کشور چین می تواند نقش به سزایی در از بین بردن فقر در کشورهای توسعه نیافته داشته باشد.

در ادامه ویدیوی آموزش این نه کلمه کاربردی آیلتس را می توانید مشاهده نمایید.

توصیه اساتید سایت سرزمین دانش برای تکمیل دانش لغات کاربردی آیلتس شما برای کسب آیلتس 8 و بالاتر

با تشکر از شما بابت مطالعه این مقاله امیدوارم مورد استفاده شما دوستان عزیزم قرار گرفته باشد. جهت تقویت دامنه لغات شما دوستان عزیزم محصولاتی را که به نوعی برای تقویت لغات ضروری آیلتس مورد نیاز است را در زیر به شما دوستان عزیزم معرفی می کنم.

برای آشنایی بیشتر با هر محصول برروی تصویر آن کلیک نمایید.

کاملترین مجموعه لغات آیلتس

کاملترین مجموعه لغات آیلتس

لغات مورد نیاز برای ielts

لغات مورد نیاز برای ielts

ielts vocabulary booster for ielts

ielts vocabulary booster for ielts

برای آشنایی با کلیه منابع لغات آیلتس سایت آیلتس سرزمین دانش، برروی تصویر زیر کلیک نمایید.

منابع لغات آیلتس

منابع لغات آیلتس

منبع : برگرفته از ویدیویی از سایت  آیلتس نتورک 


لطفا امتیاز دهید

علیرضا فرشادفر

مدیر سایت سرزمین دانش، مدرس آزمون آیلتس با بیش از 10 سال سابقه تدریس، MBA از دانشگاه منچستر، بنیانگزار آیلتس سیستماتیک در ایران

0 comments

هدیه ویژه سرزمین دانش به شما

کاملترین خودآموز لغات آیلتس

کد تخفیف سی درصدی این محصول تنها برای 24 ساعت فعال شد
کد تخفیف :get30
دریافت آموزش های رایگان  متفاوت آزمون آیلتس به همراه هدایای آموزشی باورنکردنی آزمون آیلتس
به جمع 3759 نفره اعضا سرزمین دانش بپیوندید