اسپیکینگ آیلتس پارت دو | استفاده از استراتژی PPF برای کسب اسپیکینگ ۸ و بالاتر

اسپیکینگ آیلتس پارت دو | استفاده از استراتژی PPF برای کسب اسپیکینگ ۸ و بالاترReviewed by استاد فرشادفر مدرس آیلتس فارغ التحصیل دانشگاه منچستر on Jun 21Rating: 4.0اسپیکینگ آیلتس پارت دو | استفاده از استراتژی PPF برای کسب اسپیکینگ 8 و بالاتراسپیکینگ آیلتس پارت دو در این مقاله به استراتژی PPF برای کسب نمره 8 و بالاتر در اسپیکینگ آیلتس می پردازیم. این متد از کارامدترین متدهای آموزش اسپیکینگ آیلتس می باشد. برای مطالعه این مقاله به سایت سرزمین دانش مراجعه فرمایید.
alireza farshadfar - اسپیکینگ آیلتس پارت دو | استفاده از استراتژی PPF برای کسب اسپیکینگ ۸ و بالاتر
علیرضا فرشادفرنویسنده مقاله

اسپیکینگ آیلتس پارت دو یکی از چالش برانگیزترین قسمت های آزمون اسپیکینگ آیلتس می باشد. بیشتر نگرانی دانشجویان من ترس از نداشتن موضوع برای صحبت کردن به مدت دو دقیقه می باشد. این استرس و نگرانی تاثیر چشمگیری در موفقیت آنها در آزمون اسپیکینگ آیلتس دارد. خوشبختانه استراتژی های فراوانی در این زمینه وجود دارد.امروز یکی از این استراتژی ها را به نام PPF را خدمت شما دوستان بزرگوارم در سایت سرزمین دانش معرفی خواهم کرد.

اسپیکینگ آیلتس پارت دو آیلتس یکی از مهمترین قسمت های آزمون اسپیکینگ آیلتس می باشد.

در آزمون اسپیکینگ آیلتس بخش دو، تعدادی سوال برروی یک کارت که اصطلاحا CueCard می باشد به ما ارائه می شود.

مدت یک دقیقه به ما فرصت داده می شود که در مورد این موضوع و سوالات فکر کنیم. البته یک قلم و کاغذ نیز در اختیار ما داده  می شود.

همانطور که پیشتر در آموزش اسپیکینگ آیلتس بحث کردیم، سیستم نمره دهی آزمون اسپیکینگ آیلتس شامل موارد زیر می باشد.

  • 25% Fluency یا بدون وقفه صحبت کردن.
  • 25% Lexical Resource یا استفاده از دامنه لغات مناسب غیر تکراری و لغات سنجیده استفاده شده در مکان و زمان مناسب.
  • 25% Grammatical accuracy یا دقت در استفاده از ساختار گرامر آیلتس برای آزمون اسپیکینگ آیلتس
  • 25% Pronunciation یا تلفظ صحیح در آزمون اسپیکینگ
اسپیکینگ آیلتس پارت دو

و اما کابوس اکثر ایرانیان در آزمون اسپیکینگ آیلتس چه می باشد؟

اسپیکینگ آیلتس پارت دو و کابوس ایرانیان در این قسمت از آزمون اسپیکینگ آیلتس

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  پنج اشتباه مهلک در آزمون آیلتس

اسپیکینگ آیلتس پارت دو به عقیده بسیاری از داوطلبان آزمون آیلتس، سخت ترین قسمت آزمون اسپیکینگ آیلتس می باشد.​

کابوس بیشتر هموطنان عزیزم در این قسمت آزمون این است که آنها نمی توانند برای دو دقیقه در مورد موضوع اسپیکینگ آیلتس سوالات مطرح شده در اسپیکینگ آیلتس پارت دو بدونه وقفه صحبت کنند.

اسپیکینگ آیلتس پارت دو

همانطور که پیشتر گفته شد. 25% نمره آزمون اسپیکینگ آیلتس داشتن Fluency یا صحبت کردن بدون وقفه می باشد. از طرفی داوطلبان ایرانی مدام نگران هستند که نتوانند به مدت دو دقیقه بدون وقفه صحبت نمایند.

استراتژی های بسیاری در این زمینه وجود دارد. در ادامه قصد دارم که شما را با یکی از مهمترین این استراتژی ها که کمتر راجع به آن صحبت شده است، آشنا نمایم.

اسپیکینگ آیلتس پارت دو و آشنایی با استراتژی PPF برای کسب نمره 8 در آزمون اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس پارت دو را پیشتر مورد بررسی قرار دادیم. سیستم نمره دهی آزمون اسپیکینگ آیلتس را بررسی کردیم. سپس با کابوس ایرانیان در این قسمت آزمون اسپیکینگ آشنا شدیم.​

اما استراتژی (PPF (past, present, future یک استراتژی کارامد برای کسب نمرات بالای 8 در آزمون اسپیکینگ آیلتس می باشد.

استراتژی PPF تقریبا هر 4 مورد سیستم نمره دهی آزمون اسپیکینگ آیلتس را تحت تاثیر قرار می دهد. اما این استراتژی واقعا چیست؟

اسپیکینگ آیلتس پارت دو

فرض کنید موضوع اسپیکینگ آیلتس پارت دو آزمون اسپیکینگ شما موضوع زیر باشد. با دقت توجه نمایید.

?What was the most memorable trip you’ve ever taken

?When did you go

?Where did you go

?What did you do

?Why was it memorable

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  ۶ ساختار جمله برای نمره ۸ در رایتینگ آیلتس آکادمیک تسک یک

مطابق استاندارهای آزمون اسپیکینگ آیلتس ما باید بین 1 تا 2 دقیقه در این مورد صحبت نماییم.

و اما به کار گیری استراتژی PPF برای پاسخ به این سوال آزمون اسپیکینگ.

استراتژی PPF به معنی آن است که هنگام پاسخ دهی به سوالات اسپیکینگ آیلتس پارت دو از سه زمان مختلف گذشته حال و آینده در پاسخ هایمان بهره بگیریم.

به عنوان مثال زمانی که از یک مسافرت خاطره انگیز از شما سوال پرسیده می شود. شما در پاسخ می گویید من در گذشته به کشورهای اروپایی زیادی می رفتم .(زمان گذشته)اما اکنون به مسافرت به شهرهای ایران می پردازم (زمان حال) و در آینده به مسافرت به کانادا خواهم رفت.(آینده)

به پاسخ هایی برای سوال اسپیکینگ آیلتس پارت دو که در بالا مطرح شده بود در تصویر زیر توجه نمایید.

اسپیکینگ آیلتس پارت دو

همانطور که در این تصویر مشاهده می نمایید. اولین P به معنی پاسخ سوال به صورت استفاده از زمان گذشته می باشد. P دوم زمان حال را پوشش می دهد. و اما F در مورد آینده توضیح می دهد.

استراتژی PPF را می توانید برای کلیه سوالات اسپیکینگ آیلتس پارت دو می توانید به کار گیرید. توصیه من به شما این است که کلیه موضوعات اسپیکینگ پارت دو سنوات گذشته آیلتس را با استفاده از این استراتژی پاسخ گویید.

دوستان با استفاده از استراتژی PPF حداقل یک نمره به نمره اسپیکینگ شما افزوده می شود. به شرط اینکه  این متد را به درستی تمرین نمایید. و البته نکات گرامر آیلتس و مخصوصا زمان افعال را به درستی به کار گیرید. قبل از استفاده از این استراتژی اگر می توانستید کمتر از یک دقیقه بدون وقفه صحبت نمایید. با استفاده از این استراتژی می توانید بیشتر از دو دقیقه در اسپیکینگ آیلتس پارت دو صحبت نمایید.

اسپیکینگ آیلتس پارت دو شیوه مناسب تمرین با استفاده از استراتژی PPF

دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  جملات پرکاربرد در انگلیسی در زمینه Technology برای کسب اسپیکینگ ۸ در آیلتس

کلیه سوالات اسپیکینگ آیلتس پارت دو را می توانید با استفاده از متد PPF پاسخ دهید. یعنی یک بار از زمان گذشته برای پاسخ دهی استفاده نمایید. یک بار با استفاده از زمان حال سوال را پاسخ دهید و یک بار با زمان آینده.​

موضوعات مختلف اسپیکینگ آیلتس پارت دو را در مقابل خود قرار دهید. صرفا خط اول سوال را بخوانید. و دیگر لازم نیست به سوالات دیگر Cue card پاسخ دهید. به عنوان مثال:

Describe an important building in your country

خوب سعی کنید برای پاسخ دهی به این سوال از متد PPF استفاده نمایید. پاسخ شما باید شامل مان گذشته، حال و آینده باشد.

یا سعی کنید به سوال زیر با استفاده از متد PPF پاسخ دهید.

Describe a film you have learnt something from

همکاران عزیز و اساتید محترم آزمون آیلتس می توانید استراتژی PPF را با قرار دادن دانشجویان در تیم های متععد تمرین نمایید.

دانشجویان کلاس را به سه گروه سوای تقسیم نمایید. سوالات اسپیکینگ آیلتس پارت دو را سعی کنید با استفاده از متد PPF در گروه دانشجویان تمرین نمایید. یکی از گروه های تشکیل داده را مسئول پاسخ دهی به زمان گذشته آن سوال اسپیکینگ نمایید. از تیم دیگر بخواهید تا به سوال بخش دوم آزمون اسپیکینگ به زمان حال پاسخ دهند. و گروه آخر را مسئول پاسخ دهی به زمان آینده کنید.

دوستان عزیزم امیدوارم این مقاله مورد استفاده شما بزرگواران قرار گیرد. در محصول آموزش اسرار اسپیکینگ آیلتس سعی شده است تا استراتژی های فوق العاده کاربردی و مهم دیگری را که تا کنون در هیچ کجا ندیده اید را خدمت شما بزرگواران آموزش دهم.

آموزش اسرار اسپیکینگ

اسپیکینگ آیلتس پارت دو

منبع :سایت سرزمین دانش آموزش آیلتس تضمینی


لطفا امتیاز دهید

علیرضا فرشادفر

مدیر سایت سرزمین دانش، مدرس آزمون آیلتس با بیش از 10 سال سابقه تدریس، MBA از دانشگاه منچستر، بنیانگزار آیلتس سیستماتیک در ایران

دریافت آموزش های رایگان  متفاوت آزمون آیلتس به همراه هدایای آموزشی باورنکردنی آزمون آیلتس
به جمع 3759 نفره اعضا سرزمین دانش بپیوندید