پنج اشتباه مهلک در آزمون آیلتس

پنج اشتباه مهلک در آزمون آیلتسReviewed by علیرضا فرشادفر on Nov 9Rating: 5.0پنج اشتباه رایج در آزمون آیلتسپنج اشتباه مهلک در آزمون آیلتس که خیلی راحت باعث از دست رفتن نمرات زیادی می شود که با انجام ندادن آنها نمرات خوبی را در آزمون آیلتس کسب می کنید.در این مقاله به این پنج اشتباه در آیلتس بیشتر می پردازیم.امیدواریم شما نیز با درس گرفتن از این اشتباهات دیگر در تله آیلتس گرفتار نشوید.
IMG 20151105 WA0002 1 1 - پنج اشتباه مهلک در آزمون آیلتس
علیرضا فرشادفرنویسنده مقاله

بسیاری از دانشجویان در آزمون آیلتس با آمادگی بسیار حاضرمی شوند اما بعد از اعلام نمرات رضایتمندی چندانی از نتیجه آزمون وجود ندارد. دلیل این مشکل، انجام اشتباهات کوچکی است که نمرات بزرگی را از شما سلب می کند. این مقاله تقدیم به شما دوستان امیدوارم شما دیگر در این تله ها گرفتار نشوید.

  پنج اشتباه در آیلتس، اشتباهات مهلک

پنج اشتباه مهلک در آزمون آیلتس

در این مقاله به پنج اشتباه رایج و به قولی مهلک در آزمون آیلتس می پردازیم که نمرات زیادی را از شما کسر می نماید با آشنایی با این تله ها از تجربیات دوستان گذشته استفاده نمایید و دیگر در دام این اشتباهات گرفتار نشوید در ادامه با این پنج اشتباه مهلک آشنا شوید.

اولین اشتباه در آیلتس -نخواندن دستورالعمل سوالات

اولین اشتباه در آیلتس می تواند نخواندن دقیق دستورالعمل سوالات باشد.به عنوان مثال در آزمون لیسنینگ در اکثر قسمت های آزمون می بینید که نوشته No More Than Three Words این به این معناست که پاسخ شما به سوالات باید در قالب 3 کلمه صورت بگیرد اگر شما 4 کلمه بنویسید و جواب شما هم درست باشد باید بگویم که این جواب غلط محسوب می شود، پس همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که به دستورالعمل سوالات با دقت بیشتری توجه نمایید. زمانی که نیاز دارید دو پاسخ به یک سوال دهید و در دستورالعمل نوشته شده که بیشتر از 3 کلمه نباید به سوالات پاسخ دهید حتما بین جواب دوم و اولتان پرانتز قرار دهید با این کار به تصحیح کننده این پیام را می دهید که فقط یکی از این جواب ها را هرکدام که درست باشد را به عنوان جواب صحیح انتخاب نماید. در ادامه به دومین اشتباه در آیلتس می پردازیم.

اشتباه شماره 2 -خارج از موضوع نوشتن در رایتینگ آیلتس

دومین اشتباه در آیلتس در آزمون رایتینگ رخ می دهد، زمانیکه شما موضوع رایتینگ را به طور دقیق درک نمی کنید این می تواند به دلیل استرس و ترس از دست دادن زمان باشد در نتیجه کاملا خارج از موضوع می نویسید،نوشته شما از لحاظ ساختاری و گرامری فوق العاده است و تعداد کلمات زیادی استفاده کرده اید همه چیز آماده است که نمره 8 را بگیرید اما روز اعلام نمرات با کمال تعجب نمره 5 را کسب می کنید،بله شما خارج از موضوع نوشته اید پس حتما موضوع رایتینگ را با دقت بخوانید کلمات کلیدی آن را با دقت انتخاب کنید، مشخص کنید که موضوع رایتینگ دقیقا شامل چند بخش می باشد و هنگام نوشتن مطمئن شوید به تمام قسمت های موضوع رایتینگ به دقت پاسخ داده اید. توصیه من به دانشجویانم همیشه این است که به جای اینکه سریع شروع کنند به نوشتن 5 دقیقه به موضوع توجه کنند موضوع را موشکافی کنند و مطمئن شوند هر موضوع شامل چند بخش است و در رایتینگ خود دقیقا همان چیزی را که موضوع برای آنها مشخص کرده پاسخ دهند این پنج دقیقه در رایتینگ شما بسیار مهم است پس عجله را کنار گذاشته و دقیق به موضوع فکر کنید تا مبادا گرفتار این اشتباه در آیلتس شوید.

اشتباه شماره 3 -تلفظ غلط کلمات در اسپیکینگ

سومین اشتباه در آیلتس تلفظ غلط کلمات در آزمون اسپیکینگ آیلتس می باشد. آیلتس یک آزمون بین المللی است درنتیجه با طیفی از مردمان با زبان های مختلف سروکارداریم هر کدام با لهجه های مختلفی زبان انگلیسی را صحبت می کنند، یکی با لهجه هندی و یکی با لهجه فارسی. همه این موضوعات در آزمون آیلتس در نظرگرفته شده است بر خلاف این فکر اشتباه که هرکسی که دارای لهجه انگلیسی نباشد در روز آزمون اسپیکینگ نمره خوبی کسب نمی کند باید خدمت شما عرض کنم داشتن لهجه غیرازانگلیسی در روز آزمون مشکلی نیست تنها چیزی که پذیرفته شده نیست تلفظ غلط کلمات می باشد،پس سعی کنید کلمات را شمرده و به صورت کامل با رعایت استرس دقیق برروی حروف کلمه ادا کنید.

اشتباه شماره 4 -تکرار سوالات مانند طوطی

چهارمین اشتباه در آیلتس که بیشتر در آزمون اسپیکینگ آیلتس رخ می دهد تکرار سوال هنگام پاسخ دادن می باشد به عنوان مثال اگر فرد مصاحبه کننده از شما بپرسد بهترین بازیگر سینما در تمام  زمان ها به نظرشما کیست؟ و شما در پاسخ دقیقا مثل طوطی سوال را تکرار می کنید و میگویید: بهترین بازیگر سینما در تمام زمان ها مرلین مولرو می باشد و این باعث می شود که شما این پیام را به مصاحبه کننده منتقل کنید که دامنه لغات آیلتس شما بسیار پایین می باشد و ناخودآگاه نمراتی از شما کسر میشود به جای این کار می توانید بگویید: من عاشق سینما هستم و به نظر من، معجزه بازیگری که همیشه نامش ماندگار است مرلین مولرو می باشد. ببینید در این پاسخ شما تمام لغاتی را که بلد بودید به رخ فرد مصاحبه کننده کشیدید و به او این پیام را منتقل کردید که دایره لغات شما بسیار زیاد است و مسلما نمره خوبی را کسب خواهید کرد. همین مساله در آزمون رایتینگ شما نیز مصداق دارد مخصوصا در پاراگراف Introduction که اولین پاراگراف هست سعی کنید دقیقا موضوع رایتینگ را در این پاراگراف تکرار نکنید و از خلاقیت خود استفاده کنید و کلمات مترادف را استفاده کنید مثلا به جای کلمه "مردم "از انسان ها،افراد،شهروندان استفاده کنید این باعث می شود که پاراگراف Introduction شما صرفا یک کپی از موضوع نباشد.

اشتباه شماره 5 -پاسخ ندادن به تمام سوالات

پنجمین اشتباه در آیلتس پاسخ ندادن به تمام سوالات است. توجه داشته باشید که آزمون آیلتس نمره منفی ندارد درنتیجه سعی کنید به تمام سوالات پاسخ دهید حتی اگر مطمئن نباشید که پاسخ یک سوال دقیقا چه می باشد سعی کنید جواب سوالات را حدس بزنید. حدس زدن نیز آداب خاص خود را دارد که به زودی تیم تولید محتوای تخصصی آیلتس سرزمین دانش محصولی را در این زمینه برای شما دوستان عزیز تولید می کند. به امید اینکه گرفتار اشتباه در آیلتس نشویم و به امید کسب نمرات عالی برای تمام دوستان عزیزم. در صورت داشتن هرگونه سوال لطفا با ما در تماس باشید لطفا به برگه تماس با ما مراجعه فرمایید و نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.


ویدیوی پنج اشتباه رایج داوطلبان آیلتس محصول سایت IDP استرالیا


IELTS-PRODUCTS

منبع مقاله :ترجمه از سایت رسمی Idp استرالیا


لطفا امتیاز دهید
دوستانی که این مطلب را مطالعه نمودند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند  افزایش سرعت خواندن برای ریدینگ آیلتس

علیرضا فرشادفر

مدیر سایت سرزمین دانش، مدرس آزمون آیلتس با بیش از 10 سال سابقه تدریس، MBA از دانشگاه منچستر، بنیانگزار آیلتس سیستماتیک در ایران

0 comments

دریافت آموزش های رایگان  متفاوت آزمون آیلتس به همراه هدایای آموزشی باورنکردنی آزمون آیلتس
به جمع 3759 نفره اعضا سرزمین دانش بپیوندید